۱۰ نکته مهم برای خرید و استفاده کمپر و کاروان

خودروی مخصوص کمپ اروپا در آلمان!
1400-12-12
همه چیز درباره سفرهای جاده ای با ون مسافرتی و کمپر
1400-12-12

۱۰ نکته مهم برای خرید و استفاده کمپر و کاروان

بازدیدها: 0

مردم و گردشگران با روش های مختلف اقدام به گردش و سفر می کنند، یکی از آن ها سفر با کمپر است. اگر شما جز افرادی هستید که علاقه به فراز و نشیب های غیرمنتظره جاده دارید یا خیلی وقت هست که می خواهید یک کمپر برای خود بخرید این مطلب دقیقا راه حل نهایی شما است .

تا آخر این مطلب با به کمپر همراه باشید تا کمپر رویاهای خود رو بخرید!!!

چطور براساس نیاز های تان یک ماشین کمپر بخرید ؟

 

۱-تعداد افراد حاضر در سفر

توجه به این نکته بسیار ضروری است؛ زیرا خودرو باید فضای مورد نیاز شما را برای سفری راحت داشته باشد و بتوانید از آن به صورت بهینه استفاده کنید، تعداد افرادی که قرار است با شما سفر کنند تعیین کننده اندازه ، نوع طراحی ، امکانات داخل کمپر شماست.

باید به این نکات ریز اما مهم نیز توجه کنید که اگر افراد غیربزرگسال ( کودکان) نیز همراه شما هستند ،فضای داخلی کمپر باید کاملا بهینه شده باشد و حتما از دسترس نبودن وسایل غیر‌ضروری اطمینان حاصل کنید، زیرا برای کودکان می تواند خطرآفرین باشد.

سفر با کمپر۲-خرید یک کمپر مجهز یا تبدیل یک خودرو ساده به کمپر حرفه ای

راه اول : گردشگران می توانند براساس بودجه ، امکانات و انتظاراتی که از یک کمپر دارند اقدام به خرید کنند، حتی می توانند اقدام به خرید یک کمپر دست دوم از بازار آزاد کنند.

راه دوم: اگر بودجه شما محدود است یا امکانات و تجهیزات کمپر ها مورد پسند شما نیست ، می توانید یک ماشین که مناسب کمپر است پیدا کنید سپس آن را خریداری کنید و اقدام به تجهیز کردن آن کنید .

توجه کنید اگر بخواهید خودروی آماده بخرید، باید خود را با شرایط و طراحی داخلی آن سازگار کنید.

اما در صورتی که می خواهید خودروی ساده بخرید و به ماشین ایده آل خود تبدیلش کنید، باید به این نکته توجه کنید که اگر چه دستتان برای طراحی ماشین کاملا باز است، اما باید به هزینه‌ای که برای خرید وسایل و تجهیزات آن می خواهید بکنید فکر کنید.

در صورتی که اطلاعات کافی تو زمینه تجهیز کردن ماشین ندارید باید از یک فکر متخصص که توی این زمینه تسلط کافی دارد کمک بگیرید؛ زیرا در صورت عدم آشنا نبودن و نداشتن مدیریت هزینه می تواند به شما ضرر وارد کند.

اگر راه حل دوم رو انتخاب کرده باشید باید هزینه های آن را متحمل شوید.

خرید کمپر

۳-نکات خرید کمپر دسته دوم یا بازسازی آن

زمانی که یک کمپر معمولی خریداری می کنید، باید به مدل ، کیفیت خودرو و میزان سلامت بودن موتور آن توجه کنید. به این نکته مهم توجه کنید که ممکن است گاهی با مسیرهای صعب العبور یا ناآشنا مواجه شوید که پر از دست انداز و چاله هست.

کیفیت فنی موتور و سایر قسمت های ماشین اعم از ترمز ، دنده ، دیسک ، کمک فنر های ماشین و… اهمیت بسیار زیادی دارند.

اگر قصد تبدیل، بازسازی ماشین ساده به ماشین کمپر را دارید ، از ظرفیت و مقاومت ماشین اطلاعات کسب کنید و حتما قبل اقدام برای بازسازی ماشین با یک مکانیک مشورت کنید.

موردی که ذهن افراد را درگیر می کند تقسیم بندی هزینه ها است. با خودتان تصور کنید که بخش عمده هزینه شما صرف خرید خوردو خواهد شد و می توانید مثل فیلم های تبلیغاتی با حداقل هزینه خودروی خود را به خودرو کمپر رویایی خود تبدیل کنید.

این طرز فکر اشتباه است!!!

اگر طرز تفکر شما این است قطعا در مراحل بازسازی در مدیریت بودجه خود به مشکل خواهید خورد، به همین دلیل شما باید منطقی فکر کنید؛ نصف هزینه خود را صرف خرید خودرو کنید و نصف دیگر را صرف بازسازی و طراحی آن در نظر بگیرید.

سفر با کمپر

۴-آب و بنزین را در نظر بگیرید

در خودرو های کمپر بر اساس مدل ، سایز به احتمال زیاد به سرویس بهداشتی و حمام نیاز دارید یا اینکه حداقل یک شیر برای بیرون خودرو برای پخت پز یا دوش گرفتن نیاز دارید .

به میزان آب مصرفی خود خیلی اهمیت بدهید؛ به این دلیل که در یک دوش ۹ دقیقه ای حدود ۶۵ لیتر آب مصرف می شود. دسته کم گرفتن میزان آب قطعا شما را با مشکلات زیادی روبه رو می کند.

قبل از خرید خودرو کمپر خود باید تصمیم گیری لازم کنید.

مخزن آب استیل ضد زنگ با ظرفیت بسیار زیاد نیاز است. ( حجم مخزن با توجه به تعداد افراد و مقصد شما یا مدت زمان سفر باید تعبیه شود)

اما به جز در نظر گرفتن آب ، بنزین هم یکی از آن مسائلی است که باید در تصمیم گیری آن مقدار زیادی تفکر کنید. تعبیه ۲ یا ۳ باک بنزین اضافه بر روی ماشین حائز اهمیت می باشد.

شما باید میزان مصرف خودرو خود را به صورت دقیق محاسبه سپس براساس فاصله ای که قصد پیموندن آن را دارید حداقل بنزینی که نیاز خواهید داشت را محاسبه کنید.

حمل بنزین اضافه در داخل گالن های چند لیتری ، در داخل ماشین و در فضای داخلی به دور از دست عموم بسیار مهم است زیرا می تواند خطر آفرین باشد.

۵-موتور برق

موتور برق وسیله ای است که در ابعاد و اندازه های مختلف تولید می شود، با بنزین یا گازوئیل کار می کند.

شما قطعا برای سکونت در کوه یا جنگل نیاز به برق دارید و داشتن یک موتوربرق برای تبدیل انرژی سوخت به برق کاربرد دارد.

وجود یک موتور برق در کمپر شما مهم است ، لازم به ذکر است باتوجه به تعداد روز سکونت سوخت کافی برای موتور برق همراه داشته بشید که دچار کمبود و بروز مشکل نشوید.

۶-خرید ماشین های کمپر لوکس پیشنهاد نمی شود

زمانی که مقصد شما سفر در دل طبیعت است، مسلما در چنین مکان هایی که دور از شهر و امکانات رفاهی ، خدماتی؛ پیدا کردن مراکز مکانیک خودرو چندان کار راحتی نیست. خصوصا اگر همه افراد نیز در این حوزه تخصص ندارند و اگر خودروی شماجز دسته خودروهای کمپر لوکس باشد؛ قطعا دچار مشکل خواهید شد.

ماشین های کمپر ساده تر را برای مسافرت های این چنینی انتخاب کنید، شک نکنید که خودروهای ساده تر هم نیازهای شما را برآورده خواهند کرد.

کمپر لوکس۷-انتخاب لوازم آشپزی

در سفر یکی از نیاز های اولیه درست کردن غذا مورد علاقه است؛ در نظر گرفتن آشپزخانه نیز یکی از مواردی است که قبل از خرید خودرو کمپر باید در نظر بگیرید.

در این مرحله باید به درستی تصمیم گیری کنید؛ برخی افراد در طبیعت در کنار آتش طبیعی غذا درست می کنند، بعضی افراد دوست دارند داخل اتومبیل خود آشپزی کنند و یک کابینت ساده داخل کمپر برای گذاشتن وسایل آشپزی خود کافی است.

برخی از مردم که به سفرهای طولانی مدت می روند به یک آشپزخانه با امکاناتی مثل گاز رومیزی و یک یخچال مسافرتی نیاز دارند. لازم به ذکر است برخوردار بودن از تمام امکانات آشپزخانه هزینه شما را بسیار بالا می برد ، اگر قصد رفتن به سفرهای طولانی رو ندارید می توانید از آن صرف نظر کنید.

آشپزخانه کمپر۸-پمپ آب کمپر

پمپ آب از موارد کاربردی و لازم یک کمپر است ، زیرا شما قطعا برای استفاده از فشار مناسب آب باید از پمپ خوب استفاده کنید به عنوان مثال:

  • شستن دست های خود
  • حمام کردن
  • غذا درست کردن
  • استفاده از سرویس بهداشتی
  • خوردن آب آشامیدنی

نیاز به یک فشار آب قوی دارید ، تا به راحتی بتوانید نیازهای اولیه خود و هم سفرهای خود را در دل طبیعت برآورده کنید.

۹-تعمیر ماشین

افرادی که دست به آچار هستند و می توانند از پس تعمیرات هر خودرویی بر بیایند هیچ وقت به مشکل نمی خورند ، در صورتی هم که به مشکلی برخورد کنند سریع آن را رفع می کنند.

اکثر افراد هیچ شناختی و درکی از مکانیک و تعمیرات ماشین خود ندارند و این خود باعث بروز مشکل می شود. زمانی که شما یک خودرو کمپر تهیه می کنید قطعا باید تسلط کافی را بر امکانات خدماتی مثل مکانیک و تعمیرات خودرو داشته باشید.

از طرفی در انتخاب خودرو باید خودروهایی رو انتخاب کنید که با بروز کوچک ترین مشکلی بتوانید سریع آن را تعمیر کنید.

اغلب خودرو های مدرن با وجود آنکه گران قیمت هستند به ندرت خراب می شوند اما اگر خراب بشوند تعمیرات قطعا نیاز به حضور متخصص ویژه آن ماشین را دارد و همین مسئله می‌تواند برای شما مشکل ساز باشد. پس بهتر است به دنبال خودرویی ساده باشید.

۱۰-لوازم یدکی فراموش نکنید!!!

در مورد قبلی راجب مکانیک و تعمیرات کمپر توضیحاتی داده شد.

هر چقدر هم که تعمیرات خودرو ساده باشد گاهی اوقات برای تعمیر خودرو نیاز به ابزار یا لوازم یدکی آن خودرو خواهید داشت.

ابتدا در خرید خودرو کمپر خود باید این مورد را در نظر داشته باشید که قطعات این خودرو آیا در شهر مختلف کشور وجود دارد ؟ به راحتی یافت می شود؟ آیا قطعات این خودرو گران است؟

اگر خودرویی که می خواهید آن را خریداری کنید بسیار خاص است قطعا در یافتن لوزام یدکی یا قطعات آن دچار مشکلات متفاوت می شوید.

بهتر است از بین خودروهای معمولی تر و رایج در کشور انتخاب و استفاده کنید تا در سفر به مشکل برنخورید.

لازم به ذکر است برخی لوازم یدکی مهم خودرو را همیشه همراه خود داشته باشید.

سخن پایانی

همراهان به کمپر امیدوارم از خواندن این مطلب لذت برده باشید و به شما در خرید کمپر رویایی خود کمک کرده باشیم. بی صبرانه مشتاق هستیم تا به شما کمک کنیم تا سفرهای بهتری را تجربه کنید.

در بخش کامنت نظرات خود را با ما در میان بگذارید

منبع : پارس کمپر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.