جالب ترین کمپر ها و کاروان های ویژه سفر

نانویی کمپر ضد آب برای آینده
1400-12-20
معرفی کاروان بِیرفوت
1400-12-20

جالب ترین کمپر ها و کاروان های ویژه سفر

بازدیدها: 9

ماشین کاروان تقریبا برای همه شناخته شده است. این اتوموبیل ها در حقیقت اتوموبیل های تفریحی هستند که گردشگران برای راحتی در سفر از آنها استفاده میکنند. بسیاری از این اتوموبیل ها تجهیزات یک خانه را همراه خود دارند. از تخت خواب و حمام گرفته تا میز ناهار خوری را میتوانید در یک اتوموبیل کوچک پیدا کنید.برآن شدیم تا اینبار، در میان شلوغی نمایشگاههای اتوموبیل به سراغ کاروان ها برویم و آنچه کشف کردیم این بود که دیگر دوران اتوموبیل های حامل یدک کش گذشته است. همراه ما باشید تا با جدیدترین اتوموبیل های سفری دنیا آشنا شوید که از جالب ترین ماشین های کاروان در دنیا هستند..

 اتوموبیل های سفری

 ترایبیکاThe Tribeca

تصور کنید داخل اتوموبیل خود چند تلویزیون ، یخچال و فریزر اسمگ و حمام داشته باشید و همچنین فضای وسیعی نیز برای نشیمن داشته باشید. باور اینکه همۀ لوازم ضروری برای یک زندگی راحت را در اتوموبیلتان داشته باشید کمی سخت است. اما همۀ این امکانات در اتوموبیل ترایبیکا فراهم شده اند. سازندگان اتوموبیل ترابیکا مدعی هستند به اندازۀ یکی از چادرهای مدرن امروزی در سفرها کاربرد دارد. با استفاده از این اتوموبیل های سفری می توانید در هرکجا که مایل باشید کمپ بزنید. داخل اتوموبیل ترایبیکا طراحی منحصر به فردی دارد .در حقیقت سازندگان ترایبیکا توانسته اند یک هتل کوچک را در قالب اتوموبیل مسافرتی خود بگنجانند. این ماشین کاروان کابین ثابتی دارد که با نگاه کردن به آن نمی توانید ابتدا و انتهایش را تشخیص دهید. برای کرایه کردن ترایبیکا در تعطیلات عید پاک از در بندر وایت کلیف و پارک تتر شال لیکز کانتری میتوانید این اتوموبیل را کرایه کنید و تعطیلات دلپذیری را در آن سپری کنید.

 ترایبیکاThe Tribeca

 کَروپاد نومَد Carapod Nomad 

شرکت کروپاد یک شرکت اتوموبیل سازی انگلیسی است که در شهر سامرست(Somerset)  انگلستان واقع شده است.این کمپانی نیز در میان محصولات خود به ساخت انواع اتوموبیل های سفری کاروان می پردازد. از جمله اتوموبیل کروپاد نومد Carapod Nomad و ایمپالس. مدتی قبل در نمایشگاه اتوموبیل انگلستان، نمونۀ جدیدی از محصول نومد شرکت کروپاد در معرض نمایش  قرار داده شد.اگر برای اولین بار این اتوموبیل را ببینید شاید به نظر شما فقط یک اتوموبیل براق کرومی بیاید اما این ماشین کاروان بسیار فراتر از ظاهر سادۀ خود ظاهر شده است. مدل ایمپالس (Impulse) محصول دیگری از شرکت کروپاد است. این اتوموبیل یک خودروی ساده با پوست تخم مرغی آبی رنگ است. وزن این کاروان حدود 320 کیلوگرم است و به صورت یدک کش استفاده میشود. یعنی توسط اتوموبیل های دیگر باید حمل شود. اگرچه این کاروان سنگین توسط اتوموبیلی بسیار سبک تر از خودش حمل میشود اما به اندازۀ کافی جا دار هست که بتوانید در آن یک آشپزخانه، یک بخش ناهار خوری راحت و یک تخت خواب دو نفره داشته باشید.برای خرید این کاروان باید 8995 پوند پرداخت نمایید.

 کَروپاد نومَد Carapod Nomad

نِیکِد بِرفوت Naked Barefoot

در این نمایشگاه کاروان دیگری نیز به نمایش در آمد. این کاروان که نیکد برفوت نام دارد طوری طراحی شده که در نگاه اول یک کلبۀ مدرن را در نظر مجسم میکند. این کاروان زیبا را می توانید حتی در گوشۀ باغ خود به عنوان یک دفتر کار یا استودیو و یا حتی یک بار استفاده نمایید. از ویژگیهای مثبت برفوت باتری برقی آن است. این باتری قابل شارژ به شما کمک میکند تا با در دسترس داشتن یک پریز 230 ولت و به کمک پورت یو اس پی  سیستم برق داخلی آن را شارژ کنید. برفوت در میان اتوموبیل های کاروان بسیار پر طرفدار است. دلیل آن طراحی مناسب آن است. یک فضای داخلی مجهز در کمترین فضا و البته بسیار شیک. شرکت نیکد این محصول را در رنگهای کرم، خاکستری و آبی تخم اردکی تهیه کرده است. اما برای انتخاب رنگ دلخواه خودتان برای خودروی برفورتتان باید 600 پوند بیشتر هزینه کنید. یعنی علاوه بر هزینۀ 14995 پوندی این اتوموبیل باید 600 پوند اضافه پرداخت نمایید. استفاده از ماشین کاروان کوچک برای علاقه مندان به سفر بسیار مفید بوده  و میتوان گفت فایدۀ زیادی دارد چرا که با داشتن چنین اتوموبیلی نیازی به پرداخت مخارج هتل نخواهید داشت. همه ی  نیازهای شما در این اتوموبیل های سفری برآورده می شود. حتی اگر مایل باشید می توانید تا دو نفر مهمان را نیز با خود در سفر همراه کنید.

نِیکِد بِرفوت Naked Barefoot

 اِیدریا کامپَکت اِس اِل اِس پلاس Adria Compact SLS Plus

اتوموبیل های سفری هر روز در حال تحول و تغییر هستند. از ماشین کاروان متحرک که زمانی به اسب و حالا به اتوموبیل ها متصل میشوند تا اتوموبیل های سفری که امکانات یک خانۀ متحرک را در خود جای داده اند.امروزه دیگر میتوانید خانۀ خود را پشت اتوموبیلتان حمل کنید. جدیدترین ساختۀ شرکت ایدریا یک خانۀ متحرک تمام عیار است. قسمت عقبی این اتوموبیل حالت کشویی داشته و موجب میشود در زمان نیاز به فضای بیشتر به سادگی گسترش داده شود. به این ترتیب یک فضای بزرگتر در اختیار افراد قرار میگیرد. مدل اِیدریا کامپَکت اِس اِل اِس پلاس با الگوبرداری از سیستم آمریکایی برای اولین بار به اروپا گام می نهد. در قسمت عقبی این اتوموبیل امکان کشویی موجب میشود که در صورت نیاز طول اتوموبیل تا 60 سانتی متر افزایش پیدا کند و فضای مورد بیشتری در اختیار ساکنین قرار میدهد. در زمان حرکت در جاده این اتوموبیل شش متر طول دارد که برای اتوموبیل های این کلاس یک اندازۀ استاندارد محسوب میشود.قیمت این محصول 49990 پوند است که حدودا به اندازۀ هزینۀ بلیط سفر با کشتی درجه یک میباشد. اگرچه این اتوموبیل ها سالهاست که در انواع مدل ها و کلاسها درکشورهای اروپایی وجود دارند اما با گذر زمان پیشرفته تر میشوند. هم اکنون شما می توانید در فضای چند متری این ماشین کاروان، تخت خواب، میز غذا خوری خارج از خانه و بسیاری از امکانات روزمره را داشته باشید.

 اِیدریا کامپَکت اِس اِل اِس پلاس Adria Compact SLS Plus

اِیر اِستریم – The Airstream

ایر استریم یک کاروان کلاسیک است. یک کاروان آمریکایی . اگرچه ظاهر این کاروان خشک و خشن است  اما داخل آن شباهت زیادی به خانه های شرقی دارد. این کاروان به وسیلۀ اتوموبیل حمل میشود و به سادگی قابل جا بجایی است. سازندۀ این کاروان شرکت اِیر استریم است که در شهر ایالت اوهایو Ohio و شهر جَکسون ویل (Jackson Center) قرار دارد. محصولات این شرکت بدنه ای آلمینیومی و منحنی دارند انحنای جلو و پشت کاروان موجب کاهش مقاومت وسیله در برابر باد شده و به این ترتیب مصرف سوخت ماشین کاروان کشندۀ آن را کاهش می دهد. اولین نمونۀ این اتوموبیل های سفری در سال 1935 با نام کلیپِر (Clipper) ساخته شد و در طول سالهای متمادی پیشرفت زیادی را از قبل نوآوری های سازندگان داشته است.این محصول آمریکایی کیفیت و مقاومت خوبی دارد و توانسته طرفداران زیادی را برای خود جلب کند.
اِیر اِستریم

 فری لَندِر آر وی – Freelander RV

در میان خانه های متحرک ساخته شده در کشور آمریکا، شرکت ایر استریم مدتهاست که جای خودش را به رقبا واگذار کرده است اگرچه محصولات این شرکت از نظر ظاهری جلوۀ بسیار خوبی دارند اما تا امروز مدلهای جدیدتر و به روزتری در سراسر دنیا آمده که جای آن را پر کرده است. به عنوان مثال یک خودروی تفریحی خوب از شرکت RV که بنام (Recreational Vehicle) مشهور است توانسته جایگاه خوبی در میان خانه های متحرک راحت و پر امکانات به دست بیاورد. امکانات این  خودرو واقعا کامل است. داخل این ماشین کاروان شما پنجره های بزرگ دودی رنگ، یک آشپزخانۀ کامل و کروز کنترل دارید که به شما برای طی یک سفر آرام و لذت بخش کمک میکند. امکانات این اتوموبیل های سفری کاملا مدرن هستند و می توانند سفری لذت بخش را برای شما به همراه داشته باشند.

Freelander RV

 اِلِمِنت پلازو – eleMMent Palazzo

افرادی نیز وجود دارند که مایلند برای کاروان خود پول بیشتری خرج کنند. کسانی که بیشتر به دنبال خودروهای لوکس و گرانقیمت هستند و برایشان اهمیتی ندارد که چه میزان خرج میکنند. شرکت مارچی موبی (Marchi Mobi) برای این افراد اتوموبیلی ساخته است که بسیار چشمگیر است. اگر مایل بودید یک خانۀ لوکس چرخ دار داشته باشید که با آن در اطراف کشور گردش کنید المنت پلازو را در میان گزینه های خود قرار دهید. باید بدانید که شرکت مارچی موبی به طور کلی تولید کنندۀ محصولاتی پر تجمل است.به طوری که به تولیدات این کشور لقب کشتی کروز نیز داده اند. کاروان- اتوموبیل المنت پلازو از محصولات پیچیده و لوکس این شرکت است. امکانات این خانۀ متحرک به حدی است که حتی می توانید در آن شومینه و پشت بام هم داشته باشید. این وسیله یک بار مخفی دارد و همچنین به سیستم گرمایش از کف مجهز است. طبق معمول همیشه این و سیله تجملی توسط اعراب نیز مورد استقبال قرار گرفته است . چنانچه در سال 2013 شرکت مارچی موبی یک نمونه از این محصول را با طلا ساخت و به این ترتیب تلاش کرد تا وارد بازارهای سودآور دبی شود. المنت پلازو در میان اتوموبیل های سفری کاروان یک نمونۀ بسیار گرانقیمت است و برای خرید آن باید چیزی حدود دو میلیون پوند هزینه کنید.

 اِلِمِنت پلازو - eleMMent Palazzo

 اِم اِم پرو – MMPro

اگر المنت پلازو به نظر شما اتوموبیل لوکس و گرانقیمتی است ، باید با محصول شرکت مارچی موب آشنا شوید. این شرکت محصولی به نام ام ام پرو دارد که از نظر امکانات و قیمت از المنت پلازو یک سر و گردن بالاتر است. ام ام پلازو یک غول متحرک است. این اتوموبیل بزرگ قابلیت گسترش تا 14 متر را دارد و برای یک سفر گروهی و دوستانه انتخاب خوبی است.

MMPro

 اَل هوداج – Al Houdaj

ال هوداج یک اتوموبیل سفری ویژه است. اگرچه همیشه گفته می شود که ابعاد یک کاروان اهمیت چندانی ندارد اما به نظر میرسد این نظر چندان با نظرات شیخ حمد بن حمدان آل نهیان که از اعضای خانوادۀ سلطنتی امارات است جور در نمی آید. این شیخ عرب که علاقۀ زیادی به اتوموبیل های رنگارنگ و عجیب دارد با یک ماشین کاروان سفری بیشتر فضای نمایشگاه اتوموبیل های عمارات را از آن خودش کرد. ال هوداج یک غول سفری است که از جالب ترین ماشین های کاروان دنیاست. اتوموبیلی با 20 متر طول، 12 متر عرض و 12 متر ارتفاع در حقیقت یک خانۀ  چرخدار عظیم الجثه است.حمل این حجم عظیم روی یک اتوموبیل موتوری بینهایت قدرتمند را میطلبد. به همین دلیل است که ال هوداج قوی ترین ماشین کاروان جهان محسوب میشود. از نکات عجیب در این کاروان وجود 8 سرویس بهداشتی در آن است. سوال مهمی که هرکس با دیدن این غول عظیم الجثه در ذهن خواهد داشت این است که کدام اتوموبیل قدرت یدک کشیدن این هیولا را دارد؟

Al Houdaj

مایکا – Mica

در نگاه اول این مکعب چرخدار فولادی هیچ کسی را جذب نخواهد کرد. ظاهر این ماشین کاروان فلزی شبیه به یک سطل زبالۀ فلزی است. اما چنانچه این وسیله را از نزدیک بررسی کنید میزان هوش سازندگان آن را می توانید درک کنید. شرکت آمریکایی تامبل وید تاینی هاوس(Tumbleweed Tiny House) در کالیفرنیا به عنوان سازندۀ این وسیله توانسته به خوبی این وسیله را تجهیز کند. در طول سفر با این کاروان شما یک اتاق خواب کامل در دسترس خواهید داشت که تخت خواب و سرویس بهداشتی در آن وجود دارد. چنانچه مایکای خود را به کنار ساحل یا جنگل ها ببرید می توانید با نشستن روی بالکن یا پشت بام آن یک عصر دلپذیر را با مناظر زیبای طبیعی بگذرانید. قیمت این وسیله چندان ارزان نیست. برای خرید این خانۀ متحرک مبلغ 66000 دلار (42 هزار پوند) باید پرداخت نمائید.

مایکا - Mica

سی لَندِر – Sealander

در طول تعطیلات سوالی که برای افراد پدید می آید همواره این است که به یک سفر جاده ای بروند، در جنگل ها ساکن شوند یا به ساحل دریاها یا رودخانه ها سفر کنند. شرکت سی لندر در شهر کیل در شمال آلمان  کاروانی ساخته است که می توان با خرید آن از امکانات یک خانۀ سفری روی آب یا خشکی استفاده کنید. این وسیله در هر مکانی قابل استفاده است.این ماشین کاروان اجازه می دهد که برای شش نفر امکان خواب میدهد. قیمت این محصول 16500 پوند است.

سی لَندِر – Sealander

 فُلکنِر موبیل پِرفورمَنس – Volkner Mobil Performance

اگر بخواهید به یک دوست ثروتمند که به چیزی نیازی ندارد هدیه بدهید چه چیزی به او هدیه میکنید؟ پیشنهاد ما به شما یک ماشین کاروان ویژه است. اتوموبیلی که برخلاف تمام کاروانها نیازی به اتوموبیلی برای یدک کشیدن ندارد. بلکه خودش اتوموبیل شما را حمل میکند. شرکت آلمانی فلکنر موبیل (Volkner Mobil) کاروان بزرگی را ساخته که امکان حمل اتوموبیل اسپرت شما را به همه جا دارد. داخل این اتوموبیل تختخواب بزرگ دارد. یک آشپزخانۀ مجهز با یخچال و خنک کنندۀ نوشیدنی دارد. همچنین حمام و سرویس بهداشتی نیز موجود است. برای حفظ امنیت چنین اتوموبیلی نیاز به دوربین های امنیتی نیز دارد که چند دوربین مختلف برای آن محیا شده است. برای خریدن این خانۀ متحرک مبلغ 2/1 میلیون پوند باید پرداخت کنید.

 فُلکنِر موبیل پِرفورمَنس

 اُپرا – The Opera

اگر  هنوز سالن مشهور اپرای استرالیا را از نزدیک ندیده اید، نیازی نیست تا به این کشور سفر کنید. اَکسِل اِنتووِن (Axel Enthoven)معمار بلژیکی با خلاقیت بالای خود توانست یکی از جذاب ترین کاروان های این لیست را خلق کند. خانۀ متحرکی که ظاهر آن در نگاه اول شما را به یاد یکی از مشهورترین ساختمانهای جهان یعنی تالار اپرای شهر سیدنی می اندازد.نام گذاری این ماشین کاروان نیز متناسب با همین شباهت صورت گرفت و به آن نام اپرا (The Opera) داده شد. اپرا یک کاروان سفری مجهز و لوکس است. در این کاروان و اتوموبیل های سفری شما میتوانید از نورگیر تا بالکن، بار قهوه و سیستم گرمایشی را داشته باشید. یک خانۀ کامل با تجهیزات مورد نیاز.

 اُپرا - The Opera

واکینگ هاوس – The Walking House

وقتی یک واکینگ هاوس (خانۀ متحرک) را پیش روی خود میبینید، در اولین نگاه متوجه میشوید که این وسیله هیچ چرخی ندارد. پس آیا میتوانیم آن را به عنوان یک کاروان بشناسیم؟ این سوالی است که افراد بسیاری دربارۀ آن بحث کرده اند. آیا می توان این وسیله را یک کاروان نامید؟ بعد از دیدن تصویر این خانۀ متحرک ممکن است متعجب یا حتی وحشت زده شوید. یک خانه، با پاهای فلزی و در حال پیاده روی. طراحی و ایدۀ این وسیله توسط یک فرد دانمارکی در شرکت اِن فیفتی فایو (N55)  صورت گرفته است. اگرچه ممکن است نام این وسیله کمی عجیب به نظر برسد اما برای آنچه در نهایت ساخته شده کاملا برازنده است و از جالب ترین ماشین های کاروان دنیا است. این کاروان هیچ چرخی ندارد و به جای آن با بازوهای فلزی که شبیه پا است حرکت میکند. سرعت حرکت این وسیله متناسب با سرعت یک انسان در حال حرکت طراحی شده است. برای بسیاری از افراد این وسیله یادآور کتاب های تخیلی تهاجم فضایی است اما افراد بسیاری نیز هستند که شیفته ی همین پیشرفت و مدل سازی آن شده اند. البته واکینگ هاوس مشکلاتی نیز دارد. این وسیله فضای داخلی محدودی دارد و به همین دلیل هم در سفرهای بلند مدت نمیتواند چندان مناسب باشد. در حقیقت چیزی که واکینگ هاوس را استثنائی کرده است طراحی خلاقانه آن است چه از لحاظ شکل و شمایل و چه از نظر سوخت و انرژی. چرا که انرژی متحرک این کاروان توسط باد و نور خورشید تامین میشود.
واکینگ هاوس - The Walking House

کاروان قدیمی اسپورت بِرگِر لَند یات – Sportberger Land Yacht Vintage Caravan

شکل و شمایل این کاروان کمی عجیب است و از جالب ترین ماشین های کاروان دنیاست. این کاروان حتی ممکن است کمی خشن به نظر بیاید.جالب است بدانید که این کاروان یک کار دست ساز است که با سایر کاروانهای موجود تفاوت بسیاری دارد زیرا از آن در یک موزه نگهداری میشود. موزۀ  اِروین هایمر (Erwin Hymer Museum) که به عنوان سازنده خودروهای متحرکی که در آلمان جنوبی و در شهر باد والدزی (Bad Waldsee)  شناخته میشود ، این کاروان را برای بزرگداشت شرکت هایمر به نمایش گذاشته است. در این کاروان قدیمی از لوازم و تجهیزات خبری نیست. هیچ چیز مدرنی در آن دیده نمیشود و همین مدرن نبودن و سادگی موجب شده که برای افراد بسیاری جذاب باشد. این کاروان در حقیقت تنها یک خابگاه کوچک است همین.خوابگاهی که با دیوارهای بسته محافظت می شود.

Sportberger Land Yacht Vintage Caravan

جشنی برای کاروان کشی – “A Celebration of Caravanning”

بعضی از افراد گمان میکنند که کاروان ها را فقط در زمان سفر و در حالی که توسط یک اتوموبیل حمل میشوند باید ببینند. یا زمانی که کاروان آنقدر زیبا باشد که ارزش دیده شدن در خیابان را داشته باشد. اما ما در اینجا کاروانی را داریم که حتی چرخ ندارد و از جالب ترین ماشین های کاروان دنیاست. این کاروان در نمایشگاهی بنام جشنی برای کاروان کشی مورد توجه قرار گرفت. یک طراح بنام جو تامپسون (Jo Thompson) برای این وسیله یک باغچه نیز طراحی کرده است. در سال 2012 در نمایشگاه گل آر اج اس شهر چلسی از این کاروان و باغچۀ همراهش رونمایی شد.

جشنی برای کاروان کشی -

یک نمونه دست ساز

داشتن یک نمونه کاروان ساده که به اندازۀ کافی خوب و استاندارد باشد که در طول سفر استفاده شود میتواند کمک خوبی برای یک سفر باشد. تنها باید کمی ابتکار و سلیقه به خرج دهید تا آن را زیباتر و جذاب تر کنید. انواع رنگ امیزی ها و تزئین های مختلف میتواند کمک کننده باشد شاید ماشین کاروان شما هم جزو جالب ترین ماشین های کاروان دنیا شد.

یک نمونه دست ساز

منبع : پارس کمپر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.